Každoroční projekty
Laktea – mléko do škol
Cílem projektu je působit na zlepšení stravovacích návyků dětí na I. stupni základních škol.
Pravidelnými bezplatnými dodávkami neochuceného mléka a mléčných produktů dodávaných přímo do škol motivujeme děti ke konzumaci mléčných výrobků. Mléko a mléčné výrobky jsou mimo řadu různých vitamínů také významným zdrojem vápníku, který je zásadním prvkem pro lidský organizmus. Zvýšením pravidelné konzumace mléčných výrobků projekt přispívá ke snížení deficitu vápníku u dětské populace.
Ovoce do škol
Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních , kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky.
Dlouhodobé projekty
Operační program Jan Ámos Komenský
Cílem OP JAK je podpora rozvoje otevřené a vzdělané společnosti založené na znalostech a dovednostech, rovných příležitostech a rozvíjející potenciál každého jednotlivce, která povede k růstu konkurenceschopnosti České republiky a zlepšení životních podmínek jejích obyvatel.
Program pro rozvoj ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO) na území Ústeckého kraje na období let 2022 až 2025
Naším cílem je zvýšit podíl EVVO v rámci formálního vzdělávání. Zajistit metodicky pestré EVVO propojené s praxí, vlastním poznáváním, s novými metodickými přístupy a s poznáváním přírodních hodnot území. V našem projektu se propojí místně zakotvené učení (pobyt, vzdělávání a činnosti v místní krajině), venkovní výuka s praktickou výukou v oblasti ochrany přírody a dotkneme se také vzdělávání o změně klimatu, kde si v místních podmínkách můžeme ukázat, jak se žáků dotýká toto téma ve vztahu s místem, kde žijí a jak mohou sami přispět k pozitivní změně.
Národní plán doučování
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy s Národním pedagogickým institutem a neziskovými organizacemi realizuje Národní plán doučování. Jde o dlouhodobý program, jehož cílem je pomoci zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19.
Šablony III.
Cílem výzvy je podpořit činnost mateřské a základní školy formou projektů zjednodušeného vykazování.
Aktivity jsou zaměřeny na osobnostně profesní rozvoj pedagogů a zvyšování kvality vzdělávání v mateřských a základních školách prostřednictvím sdílení zkušeností pedagogů, spolupráce s odborníky z praxe a na pomoc školám při společném vzdělávání dětí a žáků. Dále jsou podporovány extrakurikulární aktivity, spolupráce s rodiči dětí a žáků a aktivity rozvíjející metody výuky s využitím ICT.
Výzva č.02-18-063 - Šablony II
Rozvojový program „Vzdělávání pro konkurenceschopnost – počáteční vzdělávání“ 2015
V letošním školním roce škola získala finanční podporu z rozvojového programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost – počáteční vzdělávání“. Částkou 113 512,- bude škola podporovat čtenářskou gramotnost u žáků a nakoupí nové encyklopedie, atlasy, průvodce přírodou a další knihy z dětské beletrie. Dalších 105 000,- bude použito na další vzdělávání pedagogů, konkrétně na jazykový kurz anglického jazyka v Londýně pro naši paní učitelku a dále náslechové pobyty v dalších zahraničních školách.
EU peníze školám 2010
Interaktivní tabule SmartBoard - je umístěna do prostorů dnešní školky v prvním patře
- probíhá zde výuka
- lze využít i pro školní družinu po vyučování
- do třídy má přístup i školka a přeškoláci se zde hravou formou seznamují s touto technikou
Interaktivní tabule je dotyková a lze na ni kreslit, psát nebo ji ovládat pouze rukou bez použití pera. Je to velmi zábavné a inspirující. Tato tabule upoutá pozornost žáků. Navíc lze mít výukové materiály stále připravené a k dispozici pomocí centrálního úložiště dat.